Наш край

В Одессе снова пройдет самый масштабный праздник классической музыки — Международный фестиваль ODESSA CLASSICS

Апр 16, 2018 Автор в рубрике Жизнь региона.

25660344_1466986086751558_5293342261633248851_nСамый масштабный в Украине праздник классической музыки — Международный фестиваль ODESSA CLASSICS в 2018 году продлится 10 дней. Он пройдет с 1 по 10 июня и познакомит слушателей с самыми известными музыкантами современной классической сцены. Впервые в Украину приедет известный Берлинский Камерный оркестр — он сыграет целых три концерта!

А кроме того, впервые выступят хедлайнеры мировой скрипичной музыки — Максим Венгеров и Робби Лакатош, ведущий пианист Австрии Штефан Властелин, самый известный бразильско-швейцарский виолончелист Антонио Менезес, швейцарский кларнетист-виртуоз Дмитрий Ашкенази. А вот имена скрипачей Даниэля Хоупа и Майкла Гуттмана, а также пианиста Себастьяна Кнауэр — украинский зритель знает хорошо. Их концерты в прошлогоднем ODESSA CLASSICS прошли с переаншлагами.

Кроме того, в программе IV фестиваля ODESSA CLASSICS — выставки, литературные и киновстречи и, конечно, грандиозный опен-эйр концерт на Потемкинской лестнице.

Впервые в Украине фестиваль классики объявляет программу и выводит в продажу билеты за полгода до начала проекта. Организаторы фестиваля строят проект согласно мировой практике серьезных музыкальных форумов, и раннее анонсирование — одна из основ и признаков уровня проекта. Это также позволит гостям из Украины и других стран заранее спланировать свою поездку на фестиваль в июне 2018 года.

Ниже вы сможете ознакомиться с оригинальной программой фестиваля, а также детали читайте на официальном сайте http://www.odessaclassics.com

Програма IV Міжнародного фестивалю ODESSA CLASSICS

1 червня 2018.

Відкриття фестивалю. Одеський оперний театр. Максим Венгеров, скрипка (Ізраїль).

Ім’я Максима Венгерова більше 20 років тому увійшло в ТОП-5 кращих скрипалів світу. Венгеров — 2-разовий володар GRAMMY, 5-разовий володар EDISON AWARD, BRIT Award, двічі він отримував GRAMOPHONE Award, двічі — ECHO KLASSIK, нагороду World Economic Forum Award «за зміну світу на краще». Перший музикант в історії, який став Послом миру UNICEF. Дует з піаністкою Поліною Осетинською. У програмі — Брамс, Равель, Сен-Санс.

2 червня 2018.

Одеський Оперний театр. Бурхан Очал (перкусіоніст, Туреччина) та Олексій Ботвінов (фортепіано, Україна) зіграють довгоочікувану програму “Перезавантаження-2”. Культові шедеври Баха, Бетховена («Патетична Соната»), Рахманінова, Прокоф’єва в новому “читанні” — на фортепіано та ударних. Ця програма — ілюстрація того, що Захід та Схід можуть припинити боротьбу та знайти багато того, що поєднує такі різні культури. “Перезавантаження-2” — проект-продовження першої програми Очала та Ботвінова. “Бах. Перезавантаження” було зіграно з успіхом на найкращих сценах світу.

3 червня 2018.

Одеська філармонія. Робі Лакатош та ансамбль. За угорським скрипалем Робі Лакатошем закріпився “титул” «короля циганської скрипки». Він — представник відомої династії Лакатош — ромських музик, яких більше 150 років вважають кращими скрипалями світу в жанрі популярної музики. Сам Робі Лакатош — визнаний віртуоз, “найшвидший скрипаль світу” (“Daily Telegraph”). Програму “La Passion” (Монті, П’яццолла, Лакатош, Косма) геній скрипки виконає в супроводі ансамблю, де кожен учасник — соліст-віртуоз світового рівня.

4 червня 2018

Одеська філармонія. Штефан Владар, фортепіано. Ведучий піаніст Австрії, один з найбільш затребуваних артистів Європи, багаторічний керівник і головний диригент Віденського Камерного Оркестру. У сезоні 2015/16 Віденський Концертхаус відсвяткував 50-річчя артиста серією з 13 концертів, де Владар продемонстрував свої багатогранні таланти як соліст, диригент, акомпаніатор і камерний партнер. У дискографії Штефана Владара понад 30 CD- та DVD дисків. Програма із шедеврів Віденської класики — Гайдна, Бетховена («Аппассіоната»), Шуберта («Велика Соната»).

5 червня 2018

Одеська філармонія. Дмитро Ашкеназі (Швейцарія), Олексій Ботвінов і SWISS CHAMBER QUARTET. Син легендарного Володимира Ашкеназі, кларнетист-віртуоз зіграє з ансамблем виконавців на духових інструментах — в жанрі, який дуже рідко звучить на українській сцені. У програмі — шедеври Моцарта, Стаміца, Ібера, Пуленка.

6 червня 2018

Одеський оперний театр. Скрипаль Даніель Хоуп (Великобританія) і Берлінський Камерний оркестр. Даніель Хоуп — входить в ТОП-5 найкращих скрипалів світу- безумовно є одним з найбільш креативних і багатогранних музик сучасності. 7-разовий володар ECHO KLASSIK AWARD, 4-кратний номінант GRAMMY, лауреат BRIT Award, володар Європейської премії культури-2015. На фестивалі представить проект, який виграв премію ECHO KLASSIK-2017 за кращий проект року — “Vivaldi Recomposed” — нову сенсаційну версію «Пір року» Вівальді британського композитора Макса Ріхтера. Запис цього проекту на фірмі “Deutsche Grammophon” стала світовим бестселером продажів.

7 червня 2018

Одеська філармонія. Піаніст Себастіан Кнауер (Німеччина), Берлінський Камерний Оркестр у проекті “UBER-BACH”. Кнауер — провідний німецький піаніст, 4-разовий володар премії ECHO KLASSIK AWARD, зокрема за «проект, який розширює межі класики-2017» — “UBER-BACH”, який представляє новий погляд на Баха — від ірансько-німецького композитора Араша Сафаяна. Вібрафон — Паскаль Шумахер.

8 червня 2018

Потьомкінські сходи. Open air концерт з відеоінсталяціями і світловим шоу. Берлінський Камерний оркестр під керуванням Майкла Гуттмана, скрипаль Захар Брон, піаніст Олексій Ботвінов, і інші солісти. У програмі — музика Моцарта і популярна класика. Вхід вільний. Очікувана кількість глядачів open air концерту — 10 000 -15 000 людей.

9 червня 2018

Одеська філармонія. Авторський проект пам’яті геніального Андрія Тарковського представить син великого кінорежисера Андрій А.Тарковский (Італія). Музична частина — дует GAZZANA (сестри Рафаелла і Наташа Гаццана, скрипка і фортепіано, Італія). Посвячення Тарковському «Ностальгія за Вічності» — синтез музики, кіно, поезії і спогадів про Тарковського. На вечорі прозвучить музика Баха, Пярта, Мессіана, і Валентина Сильвестрова. Музику останнього дует GAZZANA записав вже на 2 дисках знаменитого лейблу ECM. Дмитро Черченко- слово. Відеоінсталяції — Андрій А.Тарковский.
9 червня також відбудеться сольний концерт Захара Брона. Місце та час ми повідомимо пізніше.

10 червня 2018

Закриття фестивалю. Одеська філармонія. Антоніо Менезес (Бразилія-Швейцарія, віолончель), Майкл Гуттман (Бельгія, скрипка), Олексій Ботвінов (Україна, фортепіано). Вечір музики Сергія Рахманінова. Соната для віолончелі та фортепіано і Велике Елегійне Тріо “Пам’яті великого художника”.

Антоніо Менезес входить в п’ятірку кращих віолончелістів світу. Він виграв Міжнародний конкурс ARD у Мюнхені і отримав Першу премію конкурсу Чайковського. Багаторічний учасник легендарного «БОЗ-АРТ ТРІО» в його фінальному складі, разом з Д. Хоупом і М.Пресслером — найвідомішого тріо в історії класики останніх десятиліть. Олексій Ботвінов — піаніст, Народний артист України, ініціатор і Президент фестивалю ODESSA CLASSICS, зірка світового піанізму, один з кращих виконавців музики Рахманінова в Європі. Майкл Гуттман — скрипаль і диригент, засновник  музичного фестивалю в Пьетрасанта, Італія.
Як і в минулі роки, глядачів і слухачів фестивалю ODESSA CLASSICS чекає окрема програма «New Soundscapes». Її куратор Люба Морозова підготувала 7 концертів нової української та європейської музики, вони будуть проходити пізніми вечорами після основної фестивальної програми.

Під час фестивалю ODESSA CLASSICS в Одеському музеї Західного та Східного мистецтва пройде персональна виставка Віктора Сидоренка.

Крім того, в рамках музичного свята заплановані круглі столи, дискусії та майстер-класи. Їх теми, дати і місця проведення ми повідомимо додатково.

Фестиваль проходить за підтримки Губернатора одеської області Максима Степанова, Одеської облради, Одеської міськради і меценатів.

Оставить комментарий

Прогноз погоды

Последние комментарии

Все содержание сайта www.obozrenie-plus.com охраняется авторским правом, как произведение, созданное коллективным творческим трудом в соответствии с законодательством Украины об авторском праве и смежных правах. Допускается копирование, опубликование или иное использование в коммерческих целях материалов, загруженных с сайта www.obozrenie-plus.com, при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.obozrenie-plus.com

Сервис Поиска попутчиков всегда поможет найти подходящего попутчика с учетом Ваших пожеланий.

Войти