Наш край

Свято Козацької Покрови в Михайлівці

Окт 16, 2013 Автор в рубрике Жизнь региона.

1Давно вже ми не відчували такого піднесення душі  та гордості від творчого єднання представників нащадків козаків Бессарабії, як після фестивалю народного мистецтва «Козацька Бессарабія», що відбувся в селі Михайлівці Саратського району 12 жовтня.

Це свято духовної величі пройшло напередодні свята Покрови, що з давніх часів пов’язувалося з українським козацтвом і стало фактично його оберегом. Організований сільською радою за підтримки відділу культури райдержадміністрації, фестиваль зібрав під свої крила артистів художньої самодіяльності Саратського, Татарбунарського, Кілійського, Тарутинського районів нашого славного волелюбного краю.  Місцем святкування не випадково обрали село Михайлівку, що було ще у 1824 році засноване козаками-переселенцями з-за Дону й вже багато років поспіль славиться своїми  традиціями та чудовими народними колективами «Чумацький шлях», «Сузір’я», «Зорепад». В урочистому святкуванні, що розпочалось покладанням квітів до пам’ятника загиблим землякам, вітальним словом сільського голови І. Д. Іванова, голови РДА – А. С. Коритного, взяли участь мешканці сіл району, представники  громадськості, чисельні гості фестивалю, ветерани війни, молодь. Почесними учасниками такого незвичайного заходу стали народний депутат України А. І. Кіссе, заступник головного отамана Південно-оперативного округу, контр-адмірал українського козацтва О. М. Олешко, радник головного отамана, генерал-майор В. І. Гетьманець та ін.

 

Свято волелюбності й духу звитяги  продовжилось в залі Будинку культури концертом народних колективів. Своїми виступами зачаровували солісти народного колективу Михайлівського БК – «Чумацький шлях», «Сузір’я»,  хору ветеранів Саратського РБК, ансамбль бандуристів «Веселка» музичної школи, плахтіївські «Українські вечорниці» та «Амазонки», тріо «Любисток», аматор В. Велєв, ройлянська «Росинка», ансамбль «Веселка» Кілійського району, духовий оркестр з Татарбунарщини, народний жіночий ансамбль «Веснянка» з Тарутинського району. Бурю оплесків та шквал емоцій викликав чоловічий вокальний колектив «Рута» з Кілійщини, який просто, що називається, «спалив сцену й зал» своїм професійним емоційним виступом. Нікого не залишив байдужим і виступ михайлівської малечі, ансамблю «Веселі козачата», яких глядачі нагородили тривалими оплесками. На сцені були виконані відомі українські пісні «Їхав козак за Дунай», «Рідня моя», «Вишенька-черешенька», танці «Гуцулка», «Купальські роси», гопак та ін.

На завершення фестивалю ведучі Анжела Сердюк та Анатолій Сухарський разом з сільським головою І. Д. Івановим та контр-адміралом О. М.  Олешком провели нагородження всіх учасників «Козацької Бессарабії». Щиро подякував михайлівцям за проведене свято народного мистецтва народний депутат України А. І. Кіссе. Виступаючи українською мовою, Антон Іванович висловив своє захоплення концертом та його талановитими учасниками й побажав такому чудовому мистецькому заходу довготривалого життя на сцені Бессарабії. Оплесками вітали свого народного обранця присутні в залі. Знаючи, що А. І. Кіссе відсвяткував напередодні свій ювілей, нащадки козаків та керівництво району підготували йому незвичайні подарунки. Від імені громадськості Саратщини виступили голова Саратської РДА — А. С. Коритний та голова райради В. С. Чемерис. Вони вітали шанованого гостя духмяним короваєм та подарували Антону Івановичу, захиснику інтересів громади, ікону Пресвятої Богородиці, щоб вона захищала політика в далеких світах й на рідній Україні від усього лихого. Натомість А. І. Кіссе зазначив, що «буде все робити для того, щоб його землякам жилося краще в рідній Бессарабії». Козацькою грамотою нагородили А. І. Кіссе, «шляхетного лицаря, політика, що володіє рисами характеру козацької звитяги, відважності, мудрості, любові до людей, толерантності у ставленні до оточуючих, захисникові інтересів громад нашого краю, воістину народного депутата» від імені козацтва Михайлівки та Одещини.

А святкування продовжилось частуванням гостей та всіх учасників заходу. На подвір’ї на них  чекали духмяний козацький куліш, що пахнув димом безкрайнього степу, пиріжки, квашені огірочки з помідорчиками й капустою, смачнюче домашнє сало й традиційні бессарабські страви – шурпа, уха та бринза. Розлогий сміх, слова подяки від учасників за організацію свята звучали за святковим столом. Учасники фестивалю, представники різних націй нашого краю із задоволенням смакували страви, пригощались вином, обговорювали проблеми, планували проведення наступного фестивалю козацької пісні, фотографувались з народним депутатом та учасниками колективів на довгу згадку й добру пам’ять. До пізнього вечора кружляли пари, спадкоємці козаків,  під музику духового оркестру з Татарбунарського району, наповнюючи сонячним осінній день радістю й романтичними емоціями свята й насиченого дня. Милуючись картинами цікаво прожитого свята, мимоволі подумалось: є ще порох в порохівницях душі нашої!  Дійсно, не старіє душа наша, не старіє воля!

Вікторія Іожица

 

 

 

 

Оставить комментарий

Прогноз погоды

Последние комментарии

Все содержание сайта www.obozrenie-plus.com охраняется авторским правом, как произведение, созданное коллективным творческим трудом в соответствии с законодательством Украины об авторском праве и смежных правах. Допускается копирование, опубликование или иное использование в коммерческих целях материалов, загруженных с сайта www.obozrenie-plus.com, при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.obozrenie-plus.com

Сервис Поиска попутчиков всегда поможет найти подходящего попутчика с учетом Ваших пожеланий.

Войти