Наш край

Мелодія двох сердець

Авг 9, 2012 Автор в рубрике Общество.

Человеку холодно без песен
На земле, открытой всем ветрам.
(С. Орлов)

Мабуть, так буває у житті, що доля, маючи своїх обранців, дарує їм свою прихильність і щедрість. Це в повній мірі стосується чудової сімейної пари Мандриченків – Валентина Федоровича та Марії Василівни. Яскраві особистості, талановиті, мудрі, дотепні, справжні життєлюби, носії духовних скарбів і культури у рідному селі та й без перебільшення можна сказати — у нашому
Бессарабському краї.
Однолітки, вони ще зі шкільної парти відчули одне в одному споріднену душу, тому в 1974 році поєднали свої долі.
Артистичний, з витонченим музичним слухом, Валентин Федорович майже відразу після школи став директором Плахтіївського БК, де працює баяністом, а невдовзі організовує і стає керівником вокально-інструментального ансамблю «Одіссей», який став візитною карткою села і радував слухачів майже три десятки років. Активне, насичене життя в селі: змістовні концертні програми на свята, молодіжно-розважальні вечори, сприяння створенню нових танцювальних та вокальних колективів – все це завдяки нашому директору Будинку культури, патріарху музичної справи нашого села. До речі, зараз серед учасників художньої самодіяльності два народних колективи: вокально-етнографічний «Українські вечорниці» та танцювальний «Амазонки».
Марія Василівна закінчила Одеське культурно-просвітницьке училище, отримала диплом бібліотекаря і повернулась в рідне село. Майже 40 років завідувала скарбницею мудрості і знань. В трудовій книзі про місце роботи лише один запис: Плахтіївська бібліотека-філія №6. За десятки років праці – незліченна кількість подяк та грамот від відділу культури, Саратської районної та бібліотечної рад, Саратської РДА. Доброта та порядність, емоційність Марії Василівни, вміння вислухати людину з її проблемами приваблювали читачів. Приказка «Бібліотека – душі аптека» влучно розкриває суть діяльності закладу культури під її керівництвом. Марія Василівна — активний учасник усіх культурних заходів, що проводяться у селі, понад 30 років співає в «Українських вечорницях».
Сім’я Мандриченків завжди живе в злагоді та любові. Інакше і бути не може. Адже життя, народжене музикою, як лірична пісня, височить над буднями, повсякденною суєтою і відкриває світ високих почуттів. В такій атмосфері – музики та родинного тепла – подружжя Мандриченків виростили і донечку Еллу, яка, маючи вищу освіту, уже самостійно торує свій шлях у житті. Але, як і батьки, кохається в музиці: грає на фортепіано, гарно співає.
Глибоко вкоренилася сім’я Мандриченків на рідній землі, буйною кроною сягаючи висот і щедро плодоносячи.
У ці теплі серпневі дні
Марія Василівна та Валентин Федорович святкують свої рясні здобутками та багатоплідною працею ювілеї.
Що в день народження людині
побажати?
Здоров’я, щастя? Так бажають всі.
Я ж хочу від глибин душі сказати:
Живіть, творіть, добро у світ несіть.
Допоки серце в грудях поломеніє,
Допоки чесне слово душу гріє,
Людина, сильна духом, не старіє,
Роки й життя щадять таких людей.

Світлана Таратунська, село Плахтіївка

Оставить комментарий

Прогноз погоды

Последние комментарии

Все содержание сайта www.obozrenie-plus.com охраняется авторским правом, как произведение, созданное коллективным творческим трудом в соответствии с законодательством Украины об авторском праве и смежных правах. Допускается копирование, опубликование или иное использование в коммерческих целях материалов, загруженных с сайта www.obozrenie-plus.com, при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.obozrenie-plus.com

Сервис Поиска попутчиков всегда поможет найти подходящего попутчика с учетом Ваших пожеланий.

Войти