Наш край

Антон Киссе инициирует обеспечение области сжиженным газом

Апр 27, 2012 Автор в рубрике Актуально.

После официального обращения депутата Одесского областного совета Антона Киссе по проблеме возникшей вокруг поставок сжиженного газа был получен ответ от Главы Одесской областной администрации Эдуарда Матвийчука, где сообщается о том, что Администрация обратилась к Первому вице-премьер-министру Украины с просьбой поспособствовать выделению необходимых объемов сжиженного газа для компании «Одессагаз». Полный текст ответа мы публикуем ниже.
В феврале 2012 года в ходе заседания сессии Арцизского районного совета Антон Киссе сообщил, что баллонный газ закупается у соответствующих структур на уровне Киева и транспортируется в регион. Информация о том, откуда поступает газ, не разглашается.
Позже в ходе встреч в селах и на приемах граждан к областному депутату не раз обращались жители районов Одесской области с просьбами помочь в разрешении возникшей проблемы.
В марте в своем интервью нашей газете Антон Киссе отметил, что за последнее время цены на газ выросли почти вдвое, а ведь баллонным газом пользуется практически половина жителей области. Хотя государство полностью субсидирует льготные категории граждан, но для остальных — баллонный газ может стать не по карману. Многие считают, что рост цен происходит из-за попустительства местных властей. Однако это не так. Дело в том, что поставками сжиженного газа занимается частная компания, которая является монополистом на этом рынке.
В направленном обращении Антон Киссе указывает на то, что необходимо обратиться от имени Одесского областного совета в Кабинет Министров Украины с тем, чтобы начать процесс стабилизации ситуации.

Депутату Одеської обласної ради Кіссе А.І.

Шановний Антоне Івановичу!
Обласна державна адміністрація розглянула Ваше депутатське звернення від 17 лютого 2012 року № 157 та інформує.
Постачання скрапленого газу для задоволення побутових потреб населення здійснюють спеціалізовані суб’єкти господарської діяльності, які закуповують газ на спеціалізованих аукціонах, відповідно до Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу нафти, газового конденсату, природного, скрапленого газу та вугілля, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.04.2000 № 599.
Відповідно до розпорядження ПАК «Нафтогаз України» від 20.07.2004 № 199-р скраплений газ для населення Одеської області закуповується ПАТ «Одесагаз» на спеціалізованих аукціонах у м. Київ на Українській аграрній біржі. Ціна скрапленого газу для побутових потреб населення складається з вартості його придбання, витрат на доставку та всіх витрат, пов’язаних з технологічним процесом з наповненням та реалізацією балонів.
З метою оптимізації цін на ринку скрапленого газу в межах повноважень було прийнято розпорядження облдержадміністрації від 21.10.2011 № 1000/А- 2011 (набрало чинність 15.11.2011), яким внесені зміни до розпорядження облдержадміністрації від 08.07.2010 № 4899/А-2010 в частині зменшення нормативів рентабельності на скраплений газ, що відпускається населенню для побутових потреб, у газобалонних та резервуарних установках з 10 і 7 до 7 і 5 відсотків відповідно до власних витрат з реалізації скрапленого газу, без врахування вартості його придбання.
Останнім часом на зазначених спеціалізованих аукціонах з продажу скрапленого газу ГІАТ «Одесагаз» не відпускаються замовлені обсяги газу, надані обсяги становлять 20-25 відсотків від замовленого, що і зумовлює його дефіцит.
Оскільки область газифікована лише на 25 відсотків і основна частина області користується скрапленим газом, ПАТ «Одесагаз» вимушене закуповувати скрапленим газ за комерційною ціною, яка сьогодні коливається приблизно 10-11 тис. грн. за тонну.
Оскільки проблема із забезпеченням скрапленим газом існує вже не перший рік, обласна державна адміністрація неодноразово направляла листи до Міністерства економіки України, голови аукціонного комітету з продажу нафти, газу та вугілля, Прем’єр-міністра України, дирекції Української аграрної біржі, керівництва державної компанії «Газ України» щодо надання 100 відсотків замовлених об’ємів скрапленого газу для ПАТ «Одесагаз», однак порушене питання залишається невирішеним.
Дорученням Кабінету Міністрів України від 02.12.2011 № 5829/0/1-11 для ПАТ «Одесагаз» на 2012 рік було визначено обсяг скрапленого газу по 1000 тонн щомісячно зі спеціалізованих аукціонів, проте виділяється лише по 200 тонн.
Враховуючи необхідність забезпечення скрапленим газом споживачів області і в першу чергу малозабезпечених верств населення, відповідно до доручення облдержадміністрації від 28.12.2011 р. № Д/01-67 скраплений газ, придбаний на спеціалізованому аукціоні, реалізовується пільговим категоріям громадян за списками райдержадміністрацій.
З метою уникнення соціального напруження серед споживачів області та впливу на індекс споживчих цін листом від 26.03.2012 № 01/02-20/1600 обласна державна адміністрація звернулась до Першого віце-прем’єр-міністра України з проханням сприяти виділенню необхідних обсягів скрапленого газу ПАТ «Одесагаз» для закупівлі його на спеціалізованих аукціонах Української аграрної біржі у повному об’ємі.
З повагою, Голова Одеської обласної державної
адміністрації Е. Л. Матвiйчук 

Оставить комментарий

Прогноз погоды

Последние комментарии

Все содержание сайта www.obozrenie-plus.com охраняется авторским правом, как произведение, созданное коллективным творческим трудом в соответствии с законодательством Украины об авторском праве и смежных правах. Допускается копирование, опубликование или иное использование в коммерческих целях материалов, загруженных с сайта www.obozrenie-plus.com, при условии ссылки (для интернет-изданий - гиперссылки) на www.obozrenie-plus.com

Сервис Поиска попутчиков всегда поможет найти подходящего попутчика с учетом Ваших пожеланий.

Войти